Особливості проведення відкритих тендерів


Відкритий тендер – це такий вид онлайн-торгів, брати участь в якому можуть будь-які компанії. Це основний вид закупівельної процедури, що забезпечує максимальну конкурентність та, відповідно, найбільш економічно вигідні умови пропозицій для покупця. В такому форматі сьогодні в Україні проводиться купівля-продаж деревини. Більше інформації за посиланням: https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/prodam-pilovnik-sosni-na-elektronnomu-auktsioni-prozorroprodazhi/.

Процедура відкритого тендеру 

Механіка проведення загальнодоступних закупівель складається з шести кроків: 

  • 1.       Оголошення, в рамках якого покупець публікує вимоги до товарів, послуг або робіт. 
  • 2.       Подача пропозицій, в рамках якої потенційні продавці відгукуються на тендер, залишаючи свої заявки. 
  • 3.       Кваліфікація – розгляд покупцем тендерних заявок на предмет відповідності вимогам, відсів невідповідних учасників. 
  • 4.       Аукціон – електронне змагання учасників торгів, в рамках якого формується найбільш вигідна пропозиція. 
  • 5.       Вибір переможця – учасника, який запропонував найменшу ціну.
  • 6.       Укладення договору між продавцем та покупцем. 

Важливо врахувати, що при проходженні хоча б двома учасниками кваліфікації, система автоматично призначає дату та час проведення торгів не раніше ніж через п’ять днів після завершення оцінки. Переможець аукціону повинен надати документи також протягом п’яти днів з моменту повідомлення про намір співпрацювати. А сам договір між сторонами підписується не раніше, ніж через десять і не пізніше ніж через двадцять днів з моменту повідомлення про намір співпрацювати. 

Два види відкритих торгів 

Говорячи про цей вид публічних закупівель, варто відзначити, що українське законодавство передбачає два різновиди відкритого тендеру : 

  • звичайні торги при сумі до 133 тис. євро при закупівлі товарів і послуг та 5,15 млн євро при закупівлі робіт; 
  • європейські відкриті торги при сумах вище зазначеного порога. 

Процедура електронного тендера є стандартною для «європейського» виду торгів. В «українській» версії третій та четвертий крок міняються місцями. Таким чином, в аукціоні беруть участь всі зацікавлені підрядники, що забезпечує зниження підсумкової ціни пропозицій. Замовник, в свою чергу, веде відбір по черзі та повинен вибрати першого, який відповідає умовам тендеру замовника без порівняння його з іншими. 

Related Post

Як Міністерство оборони України проводить закупівлі в 2021 роціЯк Міністерство оборони України проводить закупівлі в 2021 році

Українське законодавство передбачує обов’язок проведення державних закупівель Міністерством оборони України через систему тендерних торгів. Тому придбання воєнної техніки, обладнання, продуктів харчування та медикаментів повинно пройти спеціальну процедуру.

Эффективная консолидация: как сэкономить на доставкеЭффективная консолидация: как сэкономить на доставке

В эпоху глобализации, когда товары и услуги пересекают границы так же легко, как и информация в интернете, эффективная логистика становится ключевым фактором успеха для многих компаний. Но что делать, если